Czym kierować się przy projektowaniu kampanii reklamowych?
Biznes Agnieszka Latoń - 23-11-2020

Czym kierować się przy projektowaniu kampanii reklamowych?

W kwestii kampanii reklamowych, a właściwie tego, jak powinna być ustawiona, warto zdawać się na opinie ekspertów. Dzielenie się niezbędnym, często wieloletnim doświadczeniem jest na wagę złota i może się to przekuć w prawdziwy sukces. Przydatna okazuje się być obecność na spotkaniach prowadzonych przez specjalistów. Jednym z takich wydarzeń było między innymi Imagination Day – miało miejsce w 2017 roku.

Czym kierować się przy projektowaniu kampanii reklamowych?

Kampanie reklamowe, a zainteresowanie konsumentów

Pani Dorota Rakowska, podzieliła się na wydarzeniu swoimi spostrzeżeniami i przepisami na udane kampanie reklamowe. Często drogą do sukcesu są nowoczesne technologie, przed którymi nie warto się wzbraniać. Wręcz przeciwnie, mogą one zmaksymalizować komfort dla odbiorców kampanii reklamowych, a firmom przynosić niemałe zyski. Nie od dziś oczywistym jest fakt, że najważniejszy jest usatysfakcjonowany Klient, gdyż znacząco wzrasta prawdopodobieństwo, że wróci po kolejne produkty i usługi w przyszłości. To jest właśnie to, na czym trzeba skupić się podczas planowania kampanii reklamowych, konieczne jest zwracanie uwagi na potrzeby i oczekiwania klienta. W żadnym wypadku nie może on odczuć, iż przychód jest ważniejszy od jego historii. Osoby tworzące kampanie reklamowe powinny ponadto przestrzegać wszystkich zasad zdrowej i czystej konkurencji. Należy pamiętać, że na potknięciach innych firm działających w tej samej branży, nie zbuduje się trwałego sukcesu. Zachęcanie do wyboru konkretnego produktu jest w porządku, ale oczernianie przy tym konkurencji – stanowczo nie.

Współczesna branża reklamowa i stawiane jej wyzwania

Tym, co pojawia się w kontekście współczesnych kampanii reklamowych jest clutter komunikacyjny. Problemem w tym przypadku jest zarzucanie odbiorcy, konsumenta szeregiem nowych informacji, których natłok nie wpływa na niego pozytywnie. Dlatego właśnie tak ważne jest szczegółowe targetowanie, by nie kierować poszczególnych reklam do zupełnie niezainteresowanych, przypadkowych osób. Zamiast zachęcenia ich do interakcji i podjęciem działania na stronie, ukazują się przeciwne rezultaty. Najczęściej pojawia się wówczas zniechęcenie do marki, konkretnego sklepu – szukanie odbiorców po omacku nie jest dobrym rozwiązaniem. Kluczowe jest to, aby odpowiadać na potrzeby konsumentów, w możliwie najbardziej precyzyjny sposób. Prokliencka postawa jest zawsze mile widziana, niezależnie od branży i wielkości przedsiębiorstwa. Współczesne technologie dają bardzo dużo możliwości, które przynoszą wymierne korzyści. Wiedzą o tym zarówno twórcy kampanii reklamowych i ich odbiorcy, obie grupy chcą wynosić z tego jak najwięcej i trudno się temu dziwić. Obecnie dostępnych jest mnóstwo narzędzi, dzięki którym można stworzyć niezawodne kampanie reklamowe, niosące ze sobą wszystkie najważniejsze kwestie odpowiedzialne za odnoszenie sukcesów. Oczywiście czasami wskazane jest eksperymentowanie z poszczególnymi ustawieniami celów, targetowania oraz planowanych kosztów. Najważniejsze to konsekwentnie realizować założone cele.