Prezent dla siedmiolatka - co warto kupić?
Dom Tomasz Komar - 21-11-2020

Prezent dla siedmiolatka - co warto kupić?

Wiele osób zastanawia się, co można podarować siedmioletniemu dziecku. Oto kilka ciekawych propozycji na prezent, z którego ucieszy się siedmiolatek.

Notatniki

Notatniki to z cała pewnością bardzo dobry i przy tym oryginalny pomysł na prezent. Siedmioletnie dziecko ucieszy się zwłaszcza z cyfrowego notatnika szpiegowskiego, dzięki któremu będzie mogło poczuć się jak prawdziwy tajny agent. Idealne miejsce na ukrycie swoich sekretów będzie stanowił również pamiętnik zamykany na szyfr np. taki z motywem jednorożca.

Gry

Gry to bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu, ponadto wiele z nich niezwykle pozytywnie wpływa na rozwój logicznego myślenia. Na rynku istnieje szeroki wybór różnego rodzaju gier, które to doskonale sprawdzą się w przypadku siedmiolatków. Będą to miedzy innymi takie gry jak: szachy (np. Szachy Solo czy szachy i warcaby Djeco), puzzle przestrzenne 3 D Cobra Cubes, podróżna gra Wisielec, gra zręcznościowa „Ulep to”, łamigłówki np. „Jak dwie krople wody” czy też edukacyjna gra „Odkrycia”.

Klocki

Doskonałym wyborem są również klocki. Siedmiolatek z pewnością ucieszy z klocków Lego możemy wybrać dla niego np. zestaw „Lego Batman”. Małych konstruktorów uszczęśliwią klocki konstrukcyjne takie jak zestaw „Engino Stem” bądź zestaw z motywem dinozaurów „Glow Dinos”. Ciekawym rozwiązaniem są również przestrzenne klocki konstrukcyjne Bamp, jeżeli dziecko nie ma ich jeszcze w domu warto to zmienić i zaprezentować mu właśnie tego typu prezent. Dla małych architektów natomiast doskonałą propozycją są drewniane klocki firmy Milaniwood.

Prezent dla siedmiolatka - co warto kupić?

Inne zabawki

Możemy zdecydować się na wybór wielu różnych zabawek do interesujących propozycji należą miedzy innymi: pachnące maskotki, wojenny domek czy nawet wykrywacz metali. Fanów dinozaurów ucieszy natomiast zabawka Dinozaur w jajku, ładnie wykonana figurka dinozaura lub zabawka edukacyjna „Nauka o skamielinach”. Zaś dla dzieci, które lubią przeprowadzać doświadczenia idealnym rozwiązaniem z całą pewnością okaże się zestaw, z którego dziecko może wyhodować prehistoryczne zwierzątka, a mowa tu o zabawce naukowej „Clementoni Triopsy”. Dobrym pomysłem na prezent może być także pistolet do gier na telefon, natomiast marzycieli lubiących spoglądać w gwiazdy bez wątpienia zachwyci zabawka „Bresser Domowe Planetarium”.