Czy leginsy są jeszcze w modzie?
Moda Tomasz - 31-01-2020

Czy leginsy są jeszcze w modzie?

To część garderoby, która wzbudza ogromne emocje. Są one noszone praktycznie przez wszystkich, często spotykane, choć i tak są tacy, którzy mają z nimi problem. Wynika on z tego, że często ich zastosowanie nie do końca pokrywa się z ich początkowym założeniem. Najczęściej spotykane są jako zamiennik spodni.

Bądź ostrożna

Obcisłe leginsy mogą przynieść wiele pozytywnych, ale i negatywnych opinii. Kobiety o nieskazitelnej sylwetce będą w nich wyglądały znakomicie, będą one uwydatniać to, co w tych kobietach najlepsze. Są jednak sytuacje, gdy ta część garderoby potrafi okrutnie zdemaskować wszelkie niedoskonałości ich nosicielki, co wiąże się często z żartami czy dziwnymi spojrzeniami. Bywa i tak, że ich zastosowanie nie zawsze odpowiada okolicznościom.

Czy leginsy są jeszcze w modzie?

Kiedy nosić leginsy?

Leginsy są bardzo przydatne, gdy wykorzystujemy je do uprawiania sportu. Bieganie, nordic walking czy nawet spacer po parku jest w nich znacznie bardziej komfortowy. W aktywności fizycznej wygoda jest stawiana na pierwszym miejscu. Podobnie jest w momentach wypoczynku, wówczas zastosowanie leginsów jest jak najbardziej zasadne, ponieważ jest to moment, w którym kobieta chce się poczuć wygodnie i najzwyczajniej w świecie zrelaksować. Podobnie jest podczas wykonywania obowiązków domowych, wygodniej jest w nich zajmować się obowiązkami domowymi.

Kiedy nie nosić leginsów?

Są jednak sytuacje, w których kobiety powinny zrezygnować z zakładania leginsów. Osoby, które nie mają idealnej sylwetki nie powinny nosić tego stroju na co dzień, wychodząc z domu często mogą zostać poddane ocenie i wyśmiane. Wybierając się do miejsc publicznych warto z nich zrezygnować, ponieważ trzeba mieć świadomość, że leginsy to nie spodnie. Są one bardziej zbliżone do bielizny, więc ich zakładanie do takich miejsc jest pewnego rodzaju „obnażaniem się”. Nie jest to strój nadający się do pracy, szkoły czy na spotkanie ze znajomymi. Trzeba mieć świadomość, że są to rzeczy przeznaczone bardziej do użytku prywatnego, a nie publicznego.