Szukasz pomysłów na prezent dla rocznego dziecka na Święta Bożego Narodzenia? W poniższym artykule zaproponuję kilka ciekawych pozycji. Cały rok czekamy na niepowtarzalną atmosferę świąt. Jest to radosny czas spędzony w gronie bliskich nam osób. Nieodzownym elementem jest pięknie przyozdobiona choinka z znajdującymi się pod nią efektownie opakowanymi prezentami. Trudność pojawia się, kiedy przychodzi czas na wybór odpowiednich upominków dla rodziny, również dla najmłodszych ich członków.

Pomysły na prezent dla rocznego dziecka na Święta Bożego Narodzenia

W przypadku maluchów najczęstszym, ale również najbardziej trafionym prezentem będą zabawki. Zależy nam jednak na tym, aby rozwijały zdolności poznawcze dzieci i były bezpieczne. Powinny pobudzać kreatywność, popędzać do odkrywania świata. Dużą popularnością cieszą się maskotki, które po naciśnięciu odpowiednich miejsc mówią w języku polskim czy angielskim. Wszelkie zabawki związane z dopasowaniem kształtów czy klocki na pewno przypadną do gustu maluszka. Zachwyt wzbudzą również mini instrumenty muzyczne.

Klocki dla rocznego dziecka

Budowanie z małych elementów konstrukcji niezwykle pozytywnie wpływa na kształtowanie wyobraźni malucha. Klocki o przeróżnych kształtach i kolorach będą rozwijać zmysł dotyku i wzroku. Producenci kładą coraz większą wagę na bezpieczeństwo, dlatego plastikowe elementy są lekkie i zaokrąglone. Interesującym rozwiązaniem będzie też zakup klocków drewnianych, które powracają w odświeżonej formie. Taka zabawa porwie dziecko na długie godziny.

Ranking klocków dla rocznego dziecka

Rowerek dla rocznego dziecka

Małe brzdące są zafascynowane ruchem, dlatego rowerek dla rocznego dziecka to idealny prezent. Polecamy wybrać takie modele, które rosną wraz z nimi. Na początku maluch siedzi na zabezpieczonym siedzisku, i to rodzic steruje pojazdem. W miarę wzrostu można pozbywać się niepotrzebnych elementów i przeistoczyć go w tradycyjny rowerek, rozpoczynając tym samym naukę jazdy na rowerze. Takim prezentem maluch będzie mógł cieszyć się naprawdę długo.

Rowerki dla rocznego dziecka – ranking

Jeździk dla rocznego dziecka

Maluchy uwielbiają jazdę samochodem, mogą obserwować otaczający ich świat z zupełnie innej perspektywy niż zwykle. Każdy z nich marzy, żeby mieć swoje malutkie auto, dlatego zakup jeździka to świetny pomysł. Dziecko odpychając się nóżkami wydaje mnóstwo niezwykłych dźwięków, które naśladują odgłosy silnika. Samochodziki wyposażone są często w wycieraczki, różnego typu liczniki, klaksony, interaktywne tablice, dzięki czemu rozwijają zdolności poznawcze brzdąców. Zabawa szybko się nie znudzi.

Ranking jeździków dla rocznego dziecka

UDOSTĘPNIJ

1 KOMENTARZ

  1. Artykuł jak i cała strona są zrobione w bardzo fajny sposób. Przyznam, że przyjemnie się to czyta i z pewnością nie raz skorzystam z porad 😉 Co do prezentu dla rocznego dziecka na gwiazdkę z podanych wyżej propozycji najbardziej podoba mi się jeździk. Myślę, że taka jazda na jeździku będzie dla każdego dziecka mega frajdą i będą często się nim bawiły 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here