Chrzest to jeden z najważniejszych sakramentów. Jest to bardzo podniosła uroczystość, w której uczestniczy cała rodzina. Jednak zawsze powstaje jeden i ten sam problem: jaki prezent na chrzest dla dziewczynki kupić? Nawet rodzice dziecka mogą się zastanawiać co sprawić maleństwu, aby w przyszłości mogło się cieszyć z posiadania pamiątki z tego dnia. Prezent na chrzest dla dziewczynki musi być wybrany mądrze, ale i taktownie. Inne prezenty wypada dać rodzicom dziecka, inne jeśli zostało się rodzicami chrzestnymi, a jeszcze inne, gdy jesteśmy na chrzcinach tylko gośćmi.

Sesja zdjęciowa jako prezent od rodziców

Zwykle to rodzice dziecka organizują całą uroczystość i ponoszą koszty zorganizowania na przykład okolicznościowego obiadu. Muszą też opłacić choćby ubranka dla dziecka, dekorację kościoła, czy fotografa. Dlatego też dobrym pomysłem jest wykonanie po prostu okolicznościowej sesji zdjęciowej z tej okazji razem z całą rodziną. Takie sesje nie muszą się ograniczać tylko do zdjęć we wnętrzu kościoła, ale można je zrobić i na zewnątrz w jakimś ładnym miejscu albo i w studiu fotografa. Rodzice nie muszą kupować kosztownych prezentów, a raczej powinni skupić się na symbolicznym podarunku jak np. biblia dla najmłodszych, ponieważ i tak rodzice chrzestni oraz reszta rodziny wręczy stosowne prezenty.

Prezenty – pamiątki chrztu

Bardzo często rodzice chrzestni czy dziadkowie maleństwa wręczają dziecku prezenty, które mają upamiętniać sam chrzest. Bardzo popularne są po prostu albumu z chrzcin, gdzie udokumentowany jest cały sakrament oraz wpisane są daty urodzenia, daty chrztu i imiona dziecka. Część osób decyduje się też dać dziecku kocyk z wyhaftowanym imieniem oraz datą przyjęcia swojego pierwszego sakramentu. Również pościel i ubranka mogą być spersonalizowane w ten sposób. Wiele osób kupuje też złote bransoletki, na których na specjalnej blaszce graweruje się na przykład imię dziecka i datę chrztu. Taki grawer można wykonać też na zawieszkach, więc dziecko może otrzymać łańcuszek z wygrawerowanym medalikiem. Popularna jest też sakralna biżuteria jak łańcuszek ze złotym krzyżykiem czy wizerunkiem Matki Boskiej. Co prawda taką biżuterię dziecko będzie nosić jak podrośnie, ale jest to jeden z najlepszych pamiątkowych prezentów jaki można zakupić. Można też po prostu kupić pamiątkowy obrazek i na jego tyle wygrawerować imię i datę chrzcin. Taki obrazek ustawia się koło łóżeczka dziecka.

Zabawki i inne prezenty

Ponieważ dziecko w dniu przyjęcia sakramentu ma maksymalnie kilka miesięcy wielu gości decyduje się kupić mu zabawki edukacyjne. Można też kupić na przykład ilustrowaną, kolorową Biblię dla dzieci. Jednakże najczęściej są to zabawki typowe dla wieku dziecka jak grzechotki, maty edukacyjne, pluszaki.

Coś na przyszłość

Zwłaszcza rodzice chrzestni chcą zadbać o przyszłość dziecka. Zdarza się więc, że w prezencie dają lokatę bankową, z już wpłaconymi tam pieniędzmi, które będzie można wybrać na przykład po 18 latach. Popularna jest też biżuteria jak dobrej jakości zegarki szwajcarskie czy łańcuszki i złote monety na szczęście. Dobrym prezentem jest również pióro wieczne z wygrawerowanymi życzeniami dla dziecka.

UDOSTĘPNIJ

1 KOMENTARZ

  1. Za tydzień wybieram się na chrzest i kompletnie nie miałem pojęcia co kupić… teraz już wiem! Zastanawiam się tylko między zabawkami edukacyjnymi, a ilustrowaną biblią. Najlepiej wybrać taki prezent, z którego dziecko będzie miało pożytek – takie moje zdanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here