Replika broni ASG
Sport Marta Łapa - 15-07-2020

Replika broni ASG

Na rynku coraz większym zainteresowaniem cieszą się różne repliki broni, np. ASG. Bronie tego typu umożliwiają oddawanie strzału przy wykorzystaniu odpowiednich kulek. Może się to kojarzyć z dzieciństwem kiedy to głównie chłopcy biegali z karabinkami na kulki, jednak jest to coś zupełnie innego.

Czym się charakteryzują tego typu repliki?

To, co cechuje repliki broni Air Soft Gun to ich precyzyjność. Wyglądają one niemal identycznie jak ich oryginalne modele. To, co odróżnia replikę od broni to ich wnętrze, gdyż nie są przystosowane do oddawania strzału za pośrednictwem ostrych naboi. Najczęściej występuje w rozmiarze takim samym, jakie spotkać możne ich macierzyste egzemplarze. Bywa również, iż są wykonywane w skali 1:2 lub 1:3. Repliki są zwykle wykonywane z tych samych materiałów co oryginały, czyli np. drewno, metal lub plastik. Metalowe modele są dużo lżejsze, a dodatkowo znacznie tańsze do wyprodukowania i kupna.

Tego typu bronie posiadają różne „napędy”. Bywa, że są to repliki gazowe, sprężynowe lub elektryczne. Ze względu na koszty replik gazowych najczęściej wykorzystuje się repliki sprężynowe. Minusem egzemplarzy gazowych jest to, że nie mogę być wykorzystywane w trakcie niskich temperatur, ponieważ gaz ma trudności z rozprężeniem, co prowadzi do mało satysfakcjonujących efektów użytkowania. Jak już wspomniano gaz do replik ASG jest dość drogi, więc jego stosowanie nie jest zbyt opłacalne.

Replika broni ASG

Jakie „naboje” do replik ASG?

Nabojami replik są plastikowe kulki w rozmiarze od 6 mm do 8 mm. Są niezwykle lekkie, ważą zaledwie 0,8g. Występują także kulki metalowe, jednak są one zbyt ciężkie i może wyrządzić różne szkody. Nie są zalecane do wykorzystywania. Często są one zakazywane w różnych okolicznościach. Trzeba mieć świadomość, że nawet plastikowa może doprowadzić do uszkodzenia oka, a nawet przebić skórę.

Repliki są najczęściej używane przez zwolenników strzelania oraz grupy paramilitarne. Korzystają z nich osoby, które starają się o licencję na prawdziwą broń. Osoby te również mogą interesować się paintballem oraz łucznictwem.