Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu
Uroda i Zdrowie Jagoda Ratajczak - 25-01-2022

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu

Decydując się na keratynowe prostowanie włosów, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, by efekt przeprowadzonego zabiegu był długi i trwały. Są kosmetyki, których powinnyśmy używać, a są takie, które w szybkim czasie mogą popsuć efekt.

 

Zasady po keratynowym prostowaniu

 

Po wykonanym zabiegu nie myjemy włosów od 2 do 24 godzin. Nie możemy również spinać włosów, ani nie zakładać za ucho. Musimy chronić przez ten czas włosy przed wilgocią, więc nie możemy korzystać z sauny i basenu. Włosy należy zmyć po upływie czasu opisanego na instrukcji użycia. Szampon, którym powinnyśmy za pierwszym, jak i każdym następnym razem myć włosy, musi być ze specjalnymi składnikami, które będą pielęgnowały nasze włosy oraz ich nie zniszczą. Najlepiej użyć takiego, który jest polecany dla danej marki produktu. Można pomyśleć nad szamponami z drogerii, które nie zawierają SLS, ale zazwyczaj mają zbyt wysokie pH i powodują wypłukiwanie keratyny z włosa. Po umyciu włosów odpowiednim szamponem należy zastosować odżywkę, którą trzymamy na włosach około 3 minut. Włosów nie możemy szorować ręcznikiem. Nie powinno się również kłaść z mokrymi włosami, ponieważ powoduje to łamanie włosa. Na końcówki warto stosować olejki zabezpieczające. Raz w tygodniu warto zastosować maskę na włosy. Aby włosy długo utrzymywały blask wykonanego zabiegu, wstrzymajmy się z farbowaniem i przede wszystkim rozjaśnianiem. Po tak krótkim czasie od zabiegu farbowanie powtórnie otworzy łuskę włosa i spowoduje puszenie się włosów. 

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu

Co skraca efekty po zabiegu?

 

Pamiętajmy, że są rzeczy, które psują efekty zabiegu. Przede wszystkim jest to mycie złym szamponem. Po keratynowym zabiegu musimy używać odpowiedniego szamponu. Pamiętajmy, że nie powinny to być szampony dla dzieci, mimo że są bardzo delikatne, to mają zbyt duże pH. Nie będą również odpowiednie szampony przeciwłupieżowe i ziołowe. Lepiej ograniczyć stosowanie kosmetyków wysuszających, również suchych szamponów. Z czasem keratyna będzie się wypłukiwać z włosów, ale jeśli będziemy stosować odpowiednie kosmetyki, z pewnością przedłużymy trwałość zabiegu.