Praca jako petsitter - na czym polega?
Biznes Tomasz Kiepura - 30-04-2022

Praca jako petsitter - na czym polega?

W ostatnich latach coraz większą popularnością w Polsce cieszy się zawód petsittera, czyli osoby, która w takcie nieobecności opiekunów opiekuje się ich pupilem. Najczęściej petsitter odwiedza zwierzę w mieszkaniu opiekunów 2-3 razy dziennie, aby uzupełnić miseczki karmą, chwilę się pobawić, a także posprzątać kuwety lub wyprowadzić psa na spacer. Warto przy tym wspomnieć, że petsitter najczęściej wyróżnia się odpowiednimi kwalifikacjami potwierdzającymi jego umiejętność pracy ze zwierzętami - zazwyczaj jest to osoba po studiach behawioralnych, weterynaryjnych albo po różnego rodzaju kursach. Dzięki temu opiekunowie zyskują pewność, że zostawiają czworonoga w dobrych rękach i że podczas ich nieobecności będzie miał zapewnione bardzo dobre warunki. Na czym jeszcze polega tego typu zawód i dlaczego często wiąże się z założeniem własnej działalności?

Kto może pracować jako profesjonalny petsitter?

Praca w zawodzie petsittera to idealne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają spędzać czas ze zwierzętami i dla których wiedza dotycząca zwierząt jest pewnego rodzaju pasją. Oprócz tego taki zawód okazuje się godną uwagi propozycją w sytuacji, kiedy spędzamy w danym mieście większość różnego rodzaju świąt i niezbyt często wyjeżdżamy, na przykład na majowy weekend czy Wielkanoc. Wynika to z faktu, że w świąteczne dni lub w długie weekendy petsitter zazwyczaj cieszy się największym zainteresowaniem opiekunów planujących urlop - z tego też powodu często okazuje się, że w takiej sytuacji należy umawiać się nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Dlatego osoba zajmująca się opieką nad zwierzętami zwykle nie może narzekać na brak zleceń.

Praca jako petsitter - na czym polega?

Warto również wspomnieć, że petsitter najczęściej decyduje się na samozatrudnienie, czyli na założenie własnej działalności. Wówczas może wystawiać swoim klientom odpowiednie rachunki za zrealizowane usługi, a także odprowadzać wszystkie ważne składki i jednocześnie samodzielnie ustalać czas swojej pracy. To sprawia, że bycie petsitterem często staje się również dodatkowym zajęciem, które możemy wykonywać między godzinami pracy.