Pomysły prezentowe dla dzieci
Dom Aleks Łowicz - 16-07-2020

Pomysły prezentowe dla dzieci

Dzieciństwo najczęściej kojarzy się z zabawą i beztroską. To czas gdy dzieci  bawią się różnymi, dostosowanymi do wieku zabawkami i przedmiotami codziennego użytku. Poza oczywistymi wydarzeniami jak Urodziny, Mikołaj, czy Dzień Dziecka okazji do podarunku  nie brakuje. W tych sytuacjach w głowach rodziców pojawia się pytanie "Co kupić? Co ucieszy małego brzdąca? Co już ma, a czego jeszcze nie?".

Wraz z wiekiem dziecko staje się coraz bardziej wymagające, na inne rzeczy zwraca uwagę i wybór kolejnego prezentu staje się coraz trudniejszy. Co kupić, by nasza pociecha była zadowolona? Bilard dla dzieci? Zestaw narzędziowy? A może bardzie ucieszy się z bajkowego wyposażenia do pokoju? Oto nasza propozycja na kilka  kreatywnych pomysłów na prezent dla dziecka w różnym przedziale wiekowym

 

Prezenty dla najmłodszych – przytulanki, puzzle i inne propozycje

Najmłodsze dzieci ucieszą zabawki do wózka, bardzo przydatne w  trakcie spacerów; gryzaki, które będą przynosiły ukojenie w okresie ząbkowania; przytulanki, które będą tulić do snu.  Do stymulacji wzrokowej zaleca się książeczki kontrastowe, a do słuchowej muzyczne zabawki. Do stymulowania zmysłu dotyku świetnie sprawdzi się basen z kulkami, dzięki któremu dzieci będą mogły nabywać świadomość własnego ciała.

Maluszki w przedziale wiekowym o 1 do 2 lat będą czerpały radość z przeróżnych układanek drewnianych, dzięki którym będą mogły rozwijać motorykę małą, funkcje wzrokowo-ruchowe oraz umiejętność koncentracji uwagi. Do rozwoju intelektualnego i wyobraźni doskonale sprawdzą się klocki drewniane, plastikowe lub ciekawe jeżyki. Sprawność manualną usprawniać będzie zestaw "Łowimy rybki" czy różnego rodzaju samochody, poruszające się po określonych powierzchniach.

Dwulatki i starsze dzieci  z chęcią rozpoczną swą przygodę z puzzlami, lego Duplo, maskotkami do malowania, zestawami nawiązującymi do życia codziennego takimi jak zestaw kucharza, lekarza czy majsterkowicza. To świetny moment na poznanie ciastoliny, która usprawnia sprawność motoryczną, co w przyszłości pozytywnie wpłynie na naukę pisania.

 

Prezenty dla starszaków – bilard dla dzieci, piłkarzyki i wiele więcej

Przedszkolaki dużą frajdę będą miały z różnych zabaw w nawlekanie guzików, koralików i innych podobnych elementów; magnetycznych układanek, rysowania, gier planszowych, puzzli, naklejek nawiązujących do ulubionych bohaterów z bajek, modeli do składania, piasku kinetycznego lub magnetycznego. Większość z tych propozycji wpływa na ćwiczenie zdolności manualnych. Warto także zadbać o dużą motorykę obdarowując dziecko rowerem, hulajnogą czy gokartem.

Starsze dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Wielką radość będą miały z gier, nawiązujących do tych, w które grają ich rodzice czy starsze rodzeństwo. Przyglądając się i obserwując chętnie sięgną po stół do tenisa stołowego z akcesoriami, bilard dla dzieci, piłkarzyki czy popularny cymbergaj. Tego typu pomysły będą docenione przez wszystkich zarówno młodszych, jak i starszych.

Pomysły prezentowe dla dzieci

Przy doborze prezentu , pomijając oczywiście wiek obdarowywanego, najlepiej kierować się jego upodobaniami, tym co wywołuje uśmiech na jego twarzy, co sprawia, że z przyjemnością do niego wraca. Uważna obserwacja i towarzyszenie maluchowi w zabawie najlepiej nam w tym pomogą.