Pomysły na praktyczne prezenty
Elektronika Albert Lewandowski - 13-03-2020

Pomysły na praktyczne prezenty

Miłośnicy sprzętów elektronicznych uwielbiają otaczać się różnymi gadżetami. Doskonale orientują się w półkach sklepów elektronicznych poświęconym takim przedmiotom czy na różnych stronach internetowych, oferujących tego typu rzeczy. Co zatem kupić dla pasjonatów elektroniki, by prezent okazał się trafiony i by był na co dzień użytkowany? Z pewnością niejeden pracownik korporacji ucieszy się z etui na laptopa 15 6, czy pojemnego powerbanku, mini myszki, wentylatora usb i wielu innych funkcjonalnych upominków.

Dodatki do komputera – etui na laptopa 15 6 i inne

Ciekawym pomysłem na prezent dla osoby, która często przemieszcza się z komputerem może być np. etui na laptopa 15 6, który odpowiada komputerom o takiej matrycy. Wymaga to wcześniejszego rozeznania jaką ma matrycę komputer osoby, która ma zostać obdarowana. Na rynku tego typu etui często jest wodoodporne, co skutecznie chroni komputer przed przemoknięciem i doskonale sprawdzi się w trakcie transportu laptopa.

Świetnym pomysłem dla osoby dużo pracującej przed komputerem okazać się może mini myszka USB ze zwijanym przewodem, która sprawi, że praca będzie znacznie komfortowa i wygodna, gdyż taka mysz nie zajmuje dużo miejsca, więc w trakcie transportu nie stanowi dużo problemów z jej przechowaniem.

Na upalne dni spędzane w biurze doskonale sprawdzi się wentylator z kablem USB. Będzie idealnym sprzymierzeńcem w walce z wysokimi temperaturami. Dzięki niemu praca przy laptopie będzie znacznie przyjemniejsza, niezależnie czy to w pracy czy w domu.

Pomocnym gadżetem dla każdego okazać się może HUB z portami USB. Często do takiego urządzenia dołączony jest adapter czytnika kart SD lub microSD, który podłącza się do jednego z portów HUBa. To bardzo funkcjonalny prezent, ponieważ jest on niewielkich rozmiarów i zmieści się praktycznie wszędzie. Tego typu HUBy nie potrzebują żadnych sterowników.

Pomysły na praktyczne prezenty

Pozostałe przydatne gadżety

Zwolennicy gadżetów samochodowych z pewnością zadowoli specjalna ładowarka samochodowa USB z wbudowaną latarką LED. Jest ona przydatna do ładowania różnorakich urządzeń elektronicznych poprze wyjście USB. Posiadają one wbudowany akumulator litowo-jonowy, który ładuje przez dwie godziny. Tego typu latarka może pracować do czterech godzin.

Pomysłowym prezentem może okazać się ładowarka na baterie słoneczną. To akumulator zewnętrzny ładowany poprzez komputer za pośrednictwem mini USB lub zasilany światłem słonecznym. Telefon wystarczy podłączym z power bankiem za pomocą kabla dostarczonego do smartphone’a.

Innym praktycznym rodzajem ładowarki jest typ podróżny z 4 portami USB, który umożliwia ładowanie urządzeń elektronicznych, takich jak telefony, PDA, MP3 lub MP4 czy aparaty cyfrowe. Posiada 4 przejściówki: USA/UK/EU/AU.

Obrotowy statyw do zdjęć to kolejny pomysł na sprawdzony prezent, który umożliwi wykonanie dobrych jakościowo zdjęć panoramicznych przy użyciu telefonu komórkowego. Jedynie co trzeba zrobić, to przekręcić stojak o 270 stopni i nacisnąć przycisk, by rozpocząć obracanie. Co ciekawe, statyw działa bez żadnej baterii, więc jego użycie jest zawsze możliwe.