Problem wypadania włosów – jak jemu zaradzić?
Uroda i Zdrowie Aleks Niegłowski - 29-06-2020

Problem wypadania włosów – jak jemu zaradzić?

Wypadanie włosów nie jest dedykowane tylko i wyłącznie jednej grupie wiekowej. Z problemem tym zmaga się wiele osób w różnym wieku. Do dziś trudno znaleźć przyczynę tej dolegliwości. Może być ona wynikiem brakiem konkretnych składników odżywczych, czasem złej pielęgnacji, a nawet choroby. Dobrą informacją jest to, że wypadanie włosów jest procesem odwracalnym. Jak więc sobie z nim poradzić?

Numer 1, czyli odpowiednia dieta

Gdy wypadanie włosów staje się uciążliwe powinno to być sygnałem, że organizm zawiera w sobie zbyt mało mikroelementów i substancji, które są niezbędne dla komórek skóry głowy po to, by mogły je one utrzymać w cebulkach. Często jest tak, że osoby, przebywające na ścisłych dietach odchudzających doznają tego problemu, ponieważ są one pozbawione odpowiednich składników odżywczych. Dla włosów ogromne znaczenie ma odpowiedni poziom żelaza, cynku, potasu, witaminy A, witamin z grupy B, C, E oraz właściwe proporcje kwasów tłuszczowych. Osoba, zmagająca się z tym powinna włączyć do swojej diety podroby, jaja, czerwone mięso, kakao, kaszę jaglaną, gryczaną lub jęczmienną, brokuły, fasolę szparagową oraz sezonowe owoce.

Problem wypadania włosów – jak jemu zaradzić?

Numer 2, posiłkowanie się suplementami

Dziś trudno o wysokiej jakości pożywienie, stąd nie zawsze sama dieta przyczyni się nam do dostarczenia wszystkich niezbędnych składników spożywczych. Na rynku znajdują się specjalne suplementy, które dedykowane są zarówno dla skóry, włókien włosowych oraz dla poprawy mikrokrążenia. Warto zdecydować się na skrzyp polny, cynk, tran, olej z wiesiołka czy witaminy z grupy B. Przy zakupie suplementu warto zwrócić uwagę na jego skład.

Numer 3, zwrot ku naturze

W świecie, gdy laboratoria naukowe i medyczne nie istniały nasi przodkowie też musieli sobie radzić z dolegliwością wypadania włosów. Najczęściej posiłkowali się różnymi maseczkami, które wykonywane były z naturalnych składników. Służyły one także do przyśpieszenia porostu włosów i nadania im blasku. Do znanych maseczek należą te, które w składzie mają: żółtka jaj i miód, drożdże rozpuszczone w wodzie lub oleju, żółtko jaj i oliwę, awokado i jogurt naturalny lub czosnek.