Sklep medyczny: co można w nim kupić?
Uroda i Zdrowie Aleksandra Popowska - 21-12-2020

Sklep medyczny: co można w nim kupić?

Kupując sprzęt rehabilitacyjny dla seniora lub osoby po poważnym urazie, zabiegu lub operacji, dopasuj go do indywidualnych potrzeb i zakresu ruchu. Sprawdź, czy może stosować go samodzielnie, czy potrzebuje pomocy przy składaniu, transporcie, przechowywaniu. Zobacz, jakie pomoce rehabilitacyjne oferuje profesjonalny sklep medyczny!

Wałki i rollery do masażu

Proponowane akcesoria stosowane są do masażu tkanek głębokich. Oferują wiele korzyści, w tym zmniejszenie stanu zapalnego, poprawę krążenia i elastyczności. Przyspieszają też regenerację mięśni po treningu. Pomagają w rozluźnianiu mięśniowo-powięziowym, chroniąc przed kontuzjami. Dodatkowo rozbijają zrosty między skórą, mięśni i kośćmi. Podczas rollowania wywierasz ukierunkowany nacisk na powieź, uwalniając bolesne punkty spustowe.

Pajączki korekcyjne

Popularny pajączek pozwala utrzymać prawidłową postawę. Mogą go stosować zarówno dzieci, jak i dorośli. Wydaje charakterystyczny odgłos, kiedy zaczynamy się garbić. Zazwyczaj należy go nosić 2-3 razy dziennie po 15 minut podczas oglądania telewizji, pracy przy komputerze, spaceru, czy jedzenia. Pajączek na plecy skierowany jest do osób, które często się garbią, mają odstające łopatki lub wklęsłą klatkę piersiową.

Taśma do kinesiotapingu

Podczas urazu gromadzi się krew i inne płyny, powodując stan zapalny i obrzęk. Naczynia limfatyczne ulegają kompresji, co uniemożliwia dopływ tlenu i składników odżywczych do gojących się tkanek. Prawidłowo nałożona taśma kinezjologiczna łagodzi ból mięśni, stawów i/lub więzadeł. Zmniejsza obrzęk, jednocześnie zwiększa mobilność i wspomaga regenerację. Można ją stosować w przypadku skręcenia, nadwyrężenia mięśni, zwichnięcia i zapalenia ścięgien. Zapewnia wsparcie i uśmierza ból przed/ w trakcie i/lub po aktywności.

Sklep medyczny: co można w nim kupić?

Kijki treningowe

Profesjonalny sklep medyczny w Warszawie oferuje kijki treningowe i do nordic walking. Taka forma aktywności fizycznej angażuje plecy, ramiona, barki i górną część ciała poprzez pełny zakres ruchu, rozciągając i wydłużając często napięte mięśnie. Kijki zapewniają większą stabilność osobom, które mają problemy z równowagą, kolanami lub nogami. Prawidłowe użycie kijów i ruch ramion sprzyjają dobrej postawie.

Poduszki sensomotoryczne

Poduszka sensomotoryczna, zwana również jeżykiem lub dyskiem sensomotorycznym, jest prosta i łatwa w użyciu. Skierowana jest do osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Wzmacnia kręgosłup, pobudzając do pracy krążki międzykręgowe. Dodatkowo zmusza do zachowania prawidłowej postawy ciała. Wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. W środku znajduje się powietrze, co ułatwia regulację twardości poduszki i dopasowanie do masy ciała ćwiczącego. 

Sklep medyczny: co można w nim kupić?

Piłki typu fitball

Próba utrzymania idealnej postawy na piłce może być niezwykle skuteczna w budowaniu siły funkcjonalnej. Zachęca do stawiania wyzwań mięśniom brzucha i pleców. Chociaż fitball zaprojektowano z myślą o rehabilitacji, można ją stosować w różnych typach treningu. Poprawia świadomość ciała, równowagę, koordynację i postawę. Można ją wykorzystać w różnych ćwiczeniach, dzięki czemu na pewno nie będziesz się nudzić. Jeśli chcesz wzmocnić miednicę, kręgosłup i barki, sięgnij po piłkę.