Uchwyty do szafek kuchennych - co wybrać?
Dom Tomasz Lisiecki - 09-06-2022

Uchwyty do szafek kuchennych - co wybrać?

Nie wszyscy decydują się obecnie na uchwyty do mebli kuchennych. Jednak, gdy już zapadnie decyzja o zakupie szafek i szuflad z uchwytami, to muszą być one estetyczne oraz funkcjonalne. Powinny mieć solidne mocowanie i dobrze dopasować się do innych elementów kuchni.

Jakie uchwyty do mebli kuchennych wybrać?

Dobrze zaprojektowany uchwyt może pasować do wszystkich wzorów frontów i stylów mebli. Musi być jednak proporcjonalny do kształtu i rozmiaru szafek. Podobnie jak z materiałami, które są pozyskiwane, musi też współgrać w wykończeniem.

Na rynkach dostępna jest szeroka gama uchwytów. Z tego powodu nie łatwo jest wybrać produkty, które pasują do stylu i wyposażenia. Uchwyty kuchenne są bardzo istotnym elementem wystroju, ponieważ nadają stylowy wygląd podkreślając charakter mebli. Dlatego warto zastanowić się i wybrać odpowiednie. Mogą być one dostosowane do stylu rodem z Prowansji, angielskiego, retro czy vintage.

Dla jak najdłuższego użytkownika można polecić uchwyt ze stali nierdzewnej. Mnogośc wzorów pozwala dobrać uchwyty do mebli kuchennych niezależnie od stylu mebli kuchennych i dodatków.

Uchwyty do szafek kuchennych - co wybrać?

Najprostsze, standardowe uchwyty

Standardowe uchwyty do szafek będą pasowały praktycznie do każdej kuchni i do prawie wszystkich mebli - tych stojących i wiszących. Ten produkt jest bardzo popularny szczególnie ze względu na prostotę i szeroki wybór rozmiarów. Pozwala to na łatwe znalezienie idealnych uchwytów i proste połączenie z frontami. Mają one dużą zaletę, że można je zamontować pionowo i poziomo, co nie zawsze jest możliwe w przypadku innych modeli.

Ponadczasowe uchwyty porcelanowe

Porcelana rączka nie jest nowym trendem, ponieważ historycznie pojawiała się w kuchniach brytyjskich i francuskich. Kojarzona jest jednak z typowo wiejskimi domami, gdzie szafki były drewniane, pięknie zdobione i dlatego idealnie pasowały do nich frezowane uchwyty z porcelany. Warto tu wspomnieć np. stylizowane kredensy. Obecnie użycie porcelany jako materiału na uchwytu w kuchni wraca do trendów, ponieważ coraz popularniejsza są meble w stylu retro.

Gałki meblowe

Pokrętła meblowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnego uchwytu. To proste rozwiązanie jest niesamowicie funkcjonalne i jest w stanie nadać wyjątkowy design nawet w przypadku prostych mebli. To może pomóc poprawić wygląd kuchni niewielkim kosztem. Ich prostota w połączeniu z atrakcyjnymi wzorami nadaje się zarówno do zastosowań klasycznych, jak i nowoczesnych. Porcelanowe gałki to proste sposoby tworzenia rustykalności w meblach.