Dla kogo najbardziej dedykowany jest makijaż rozświetlający?
Uroda i Zdrowie Mariola Turczyn - 26-07-2021

Dla kogo najbardziej dedykowany jest makijaż rozświetlający?

Makijaż rozświetlający to jeden z najbardziej ulubionych makijaży wybieranych przez tysiące kobiet. Coraz częściej wykorzystuje się go jako makijaż dzienny. Nie ma się co dziwić, gdyż rozświetlenie twarzy sprawia, że wygląda ona na bardziej odświeżoną i odmłodzoną. Kto zatem powinien robić sobie taki makijaż?

Makijaż rozświetlający – odbiorcy

Makijaż ten dedykowany jest kobietom o cerze suchej. Nie powinno się go stosować u pań, które mają tłusty i trądzikowy typ cery. Jest to uwarunkowane tym, że kosmetyki do makijażu rozświetlającego posiadają w sobie błyszczące cząsteczki, które zbyt eksponują niedoskonałości skóry. Oczywiście w przypadku tych rodzajów cery należy zastosować inne techniki i użyć nieco innych kosmetyków, by uzyskać podobny efekt.

Makijaż rozświetlający – dla kobiet po 40-tce

Ten rodzaj makijażu jest szczególnie ulubiony przez kobiety po 40-stym roku życia. Jest to całkiem rozsądne, gdyż po jego zastosowaniu skóra jest bardziej promienna, odmłodzona, a co ważne bardziej elastyczna. Umiejętne jego zastosowanie sprawi, że za pomocą konturowania można odjąć sobie kilka lat. To doskonały makijaż także dla pań, których skóra wydaje się być pozbawiona blasku, odwodniona i wysuszona. Makijaż rozświetlający doskonale kryje oznaki zmęczenia.

Dla kogo najbardziej dedykowany jest makijaż rozświetlający?

Makijaż rozświetlający dla blondynek

Wykonując ten makijaż na blondynkach należy bazować na jasnym podkładzie. Tutaj odcień musi być dobrze dobrany. Chodzi o to, by nie stworzyć efektu maski oraz wręcz przeciwny, czyli trupiej bladości. Ciemne blondynki powinny postawić na kolory między różem a brązem. Z kolei platynowe blondynki sięgać powinny raczej po jasnobeżowy podkład. Kości policzkowe blondynek powinny zostać delikatnie muśnięte różem.

Makijaż rozświetlający dla brunetek

W przypadku brunetek makijaż rozświetlający powinien być oparty o bardziej ciemny podkład, który będzie kompatybilny z cerą i oczami. Dobrym pomysłem będzie użycie beżu bądź brzoskwiniowego różu, a do konturowania koniecznie trzeba użyć bronzer.