Dlaczego warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?
Uroda i Zdrowie Tomasz Kiepura - 19-07-2021

Dlaczego warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe to prosty, a zarazem bardzo skuteczny sposób na piękny i zdrowy uśmiech. Nic, więc dziwnego, że rozwiązanie to cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem pacjentów klinik i gabinetów stomatologicznych. Dlaczego więc tak wiele osób tak chętnie decyduje się na implanty zębowe? Co dobrze jest wiedzieć na ich temat?

Implanty zębów – rozwiązanie stomatologiczne, które warto znać

Implanty stomatologiczne to rozwiązanie, które pozwala nam uzyskać zniewalający i co najważniejsze naturalny i zdrowy uśmiech. Jedną z ważnych zalet stosowania implantów dentystycznych jest również to, że to właśnie one skutecznie zapobiegają utracie kości, ponieważ bardzo dobrze się z nią ingerują. Założenie implantu zębowego polega na wszczepieniu tytanowej śruby, która pełni rolę korzenia zębowego. Taką śrubę stomatolog wszczepia nam w kość szczeki lub żuchwy, a następnie przymocowuje na niej sztuczną koronę zęba, która doskonale imituje prawdziwy ząb. Co istotne założenie implantów nie wymaga szlifowania zdrowych sąsiadujących zębów. Warto również zaznaczyć, ze implanty zębowe stosuje się nie tylko w przypadku pojedynczych braków, doskonale sprawdzają się one również przy odbudowie części łuku zębowego. Taki zabieg jest jak najbardziej bezpieczny, a ponadto daje bardzo dobre rezultaty. Nie musimy się również obawiać bólu, ponieważ założenie implantów odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Wiele osób chętnie wybiera implanty stomatologiczne, jako sposób na uzupełnienie braków zębowych, dlatego że są one tak samo funkcjonalne jak naturalne zęby. W przypadku implantów stomatologicznych naturalny kształt szczeki zostaje zachowany, a komfort ich stosowania jest naprawdę wysoki.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

Co warto wziąć pod uwagę wybierając gabinet stomatologiczny do leczenia implantologicznego?

Wybierając gabinet stomatologiczny na leczenie implantologiczne dobrze jest zwrócić uwagę na wyposażenie placówki medycznej, kwalifikacje i doświadczenie personelu czy też na jakość zakładanych implantów. Pamiętajmy, że warto jest zdecydować się na implanty znanych marek, które posiadają liczne certyfikaty. W Krakowie, podobnie jak w innych dużych miastach w Polsce usługi stomatologiczne są bardzo dobrze rozwinięte. Jeżeli zatem zastanawiamy się gdzie warto wykonać trwałe implanty zębów kraków to z cała pewnością dobrze jest wziąć pod uwagę ofertę nowoczesnej placówki medycznej Indexmedica. To właśnie tutaj poziom usług stomatologicznych jest naprawdę wysoki. W Indexmedica możemy skorzystać miedzy innymi z nowoczesnej usługi, jaką jest komputerowe planowanie leczenia implantologicznego. Leczenie z wykorzystaniem tej metody jest bardziej dokładne i daje niezwykle dobre efekty estetyczne. Dzięki temu, że lekarz ma do dyspozycji trójwymiarowy model szczęki może w szybki i skuteczny sposób określić, czy pacjent kwalifikuje się do takich zabiegów jak: augmentacja kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej. Takie zabiegi stosuje się wówczas, kiedy ilość naturalnej kości jest niewystarczająca do założenia implantu.