Jak bezpiecznie przeprowadzić transport kwiatów?
Biznes Jagoda Ratajczak - 27-04-2020

Jak bezpiecznie przeprowadzić transport kwiatów?

Kwiaty są bardzo delikatnym towarem, z którymi należy się odpowiednio obchodzić. Dostawcom kwiatów zależy, by dotarły one na miejsce w nienaruszonym stanie, by wyglądały i prezentowały się piękne. Niezależnie czy jest to transport prywatny, osobistym samochodem czy też firmowy (organizowany przez działalność tym się zajmującą np. Lodz.telekwiaciarnia.pl to trzeba być świadomym różnych procesów, jakim podlegają kwiaty podczas przewozu i wziąć je pod uwagę. Warto dowiedzieć się jak wyposażony powinien być samochód, zajmujący się dostawą kwiatu oraz jaki sprzęt do tego jest niezbędny. Te kwestie zostaną przedstawione w niniejszej pozycji.

Działania podjęte przed transportem

Najlepszą z możliwych wersji jest taka, aby kwiaty z kwiaciarni jak najszybciej trafiły do samochodu, a następnie do rąk obdarowywanej osoby. Jednak nie zawsze jest tak idealnie. Bywa, że kwiaty muszą zostać wcześniej odebrane lub droga, którą muszą przebyć jest znacznie dłuższa. W takiej sytuacji przed podróżą najlepiej kwiaty trzymać w chłodnym miejscu, może być nawet w lodówce. Dzięki temu ich trwałość będzie znacznie dłuższa. Warunkiem koniecznym jest usunięcie na ten czas z lodówki warzyw i owoców, gdyż wydzielają one etylen, który niewłaściwie wpływa na kwiaty.

Kwiaty można delikatnie uciąć pod kątem, najlepiej zrobić to w wodzie, ponieważ wtedy powietrze nie będzie miało dostępu do łodygi. Kolejno trzeba namoczyć materiał np. bawełnianą ścierkę i owinąć nią łodygi, a na to założyć foliową siatkę, by nie dochodziło do utraty wilgoci.

Jak bezpiecznie przeprowadzić transport kwiatów?

Czynności podczas transportu

Do transportu bukietów najlepiej wykorzystać płytkie kartonowe pudełka. Powinny być one dostosowane do wysokości bukietów, tak by się one nie uginały lub łamały. Idealną sytuacją do przewozu kwiatów jest przewóz w kubełku w połowie z napełnioną wodą, taki przewóz nie wymaga konieczności wcześniejszego owijania bukietu w materiał. Jest to jednak niewygodne dla pasażera, gdyż podczas podróży musi trzymać ten kubełek z wodą.

Złote zasady przewozu kwiatowego 

Każda firma zajmująca się dostarczaniem kwiatów drogą samochodową np. https://lodz.telekwiaciarnia.pl stosuje się do podstawowych zasad, których należy przestrzegać podczas organizacji kwiatowej dostawy. Mianowicie najważniejszą z nich jest to, by nie dokonywać zbyt długich postojów. Nie ma tu znaczenia pora roku, gdyż zimą w samochodach korzysta się z ogrzewania, a latem podczas upałów samochód szybko ulega nagrzaniu się.

Kolejną bardzo istotną kwestią dotyczącą przewozu kwiatów jest położenie roślin. Pod żadnym pozorem nie mogą się znajdować w miejscu, które jest nasłonecznione. Najlepiej kwiaty umieścić w pudełku pod siedzeniem. Dzięki temu, że będzie chronione przed promieniami słonecznymi to równocześnie przewóz takim sposobem będzie znacznie stabilniejszy, niż np. w sytuacji przewożenia kwiatów na siedzeniu lub pustym bagażniku. Trzeba pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie kwiatów do przewozu może skończyć się negatywnie, np. uszkodzeniem lub zwiędnięciem kwiatów.