Marketing na rynku e-commerce
Biznes Tomasz - 03-03-2020

Marketing na rynku e-commerce

Rosnąca siła rynku e-commerce jest dość dużym powodem do zmartwień dla firm prowadzących sprzedaż stacjonarną. Współczesnego konsumenta charakteryzuje chęć ciągłych zmian. Lubi, gdy oferowane są odmienne produkty, gdy dodatkowo są dostępne w obniżonej cenie – niewiele potrzeba do szczęścia. Za taki stan rzeczy w większości przypadków odpowiadają dobrze prowadzone działania marketingowe.

Marketing na rynku e-commerce

Jaki wpływ na zakupy online ma marketing?

Aby możliwe było nadążanie za rosnącymi potrzebami klientów, niezbędne jest wdrożenie skutecznego marketingu. Znaczna część społeczeństwa stawia obecnie na sklepy internetowe, modne są także coraz bardziej zakupy spożywcze online. To, co jest najbardziej doceniane w tym kanale sprzedaży, to oczywiście oszczędność czasu. Tym bardziej konieczne jest szanowanie tej potrzeby i dawanie znaków, że stanowi ona priorytet. W tym celu minimalizuje się proces składania zamówień w sklepach e-commerce. To, jak długa droga prowadzi do zrobienia sprawunków, determinuje czy dana osoba zdecyduje się na zakupy spożywcze online. Jeżeli przykładowo strona internetowa często ulega awariom, z pewnością klienci nie zdecydują się na sfinalizowanie zamówienia.

Jak zachęcić klienta do zakupów online?

Klient detaliczny często jest wrażliwy na różnego rodzaju zabiegi marketingowe. Kusząca promocja na wybrany asortyment skutecznie przyciąga uwagę konsumentów. Po dobrze i sprawnie przeprowadzonej transakcji zdobędą zaufanie i z pewnością wrócą na kolejne zakupy. Ten czynnik jest skuteczny w każdej branży, również w przypadku supermarketów online. Specyfika klienta sieciowego jest niemal zawsze taka sama, rzadko przytrafiająca się okazja jest najlepszym bodźcem z możliwych. Zakupy spożywcze online stają się więc coraz bardziej popularne. Główną zaletą jest wygoda i oszczędność czasu, gdyż nie ma konieczności oczekiwania w kolejce do kasy. Odpowiednio zaprojektowana platforma pozwoli na szybkie dokonywanie regularnych zakupów, nawet dla najbardziej wymagających klientów. Sprzedaż internetowa jest więc potężnym narzędziem z potencjałem do ciągłego rozwoju.