Jak przeprowadzić skuteczną kampanię mailingową?
Biznes Tomasz Rybkowski - 20-11-2020

Jak przeprowadzić skuteczną kampanię mailingową?

W dzisiejszych czasach marketing internetowy odgrywa kluczową rolę w promocji bardzo wielu firm. Obecnie możemy zdecydować się na różne formy reklamy w Internecie, ciekawą opcją wartą rozpatrzenia jest z całą pewnością kampania email marketingowa. Dobrze przeprowadzona kampania mailingowa to, bowiem jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingu bezpośredniego. Należy również zaznaczyć, że na taką strategię reklamy coraz chętniej decyduje się wielu przedsiębiorców, ponieważ cechuje się ona stosunkowo niewysokimi kosztami.

Kampania mailingowa – co warto o niej wiedzieć?

E-mail marketing ma bardzo duży potencjał. Za pomocą maili możemy przekazywać wybranym grupom docelowym różnego rodzaju informacje. Mogą to być między innymi: newslettery, katalogi sprzedażowe czy też informacje o sezonowych obniżkach. Decydując się na taką formę reklamy powinniśmy pamiętać o tym, aby we właściwy sposób przygotować bazę kontaktów. To właśnie, od jakości bazy i od tego, w jaki sposób będziemy nią zarządzać w dużej mierze będzie zależało to czy przeprowadzona przez nas kampania mailingowa okaże się skuteczna. W dzisiejszych czasach wielu użytkowników Internetu regularnie sprawdza swoją skrzynkę mailową i to nie tylko za pomocą urządzeń stacjonarnych, ale także przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych, dlatego też tak istotne jest to, aby dostosować kampanię do potrzeb odbiorców. Dla użytkownika z całą pewnością duże znaczenie będzie miał responsywny design dostosowany do urządzenia, na którym odczyta wiadomość. Takie działanie ma na celu poprawę jakości odbioru przekazanego komunikatu. Pamiętajmy o tym, że kampania mailingowa powinna być dopasowana do każdego typu urządzeń, nigdy nie wiemy, bowiem na jakim urządzeniu odbiorca odczyta naszą wiadomość, dlatego też należy projektować ją w oparciu o technikę Responsive Web Design. Kapania mailingowa obowiązkowo powinna przejść testy A/B przeprowadzane na różnego typu urządzeniach takich jak np.: tablet, smartfon czy komputer.

Jak przeprowadzić skuteczną kampanię mailingową?

Jak skutecznie przeprowadzić kampanie mailingową?

W przeprowadzaniu kampanii mailingowej duże znaczenie mają takie elementy jak: personalizacja, segmentowanie i targetowanie. Pamiętajmy przy tym, że personalizowana powinna być nie tylko baza, ale także przekaz wiadomości. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji wiele nowoczesnych narzędzi, które to dzięki wykorzystaniu specjalnych algorytmów są w stanie w skuteczny sposób targetować poszczególne segmenty. Aby komunikat, który przekazujemy odbiorcy był dla niego czytelny nie zapominajmy także o tym, aby zadbać o to by jego treść została odpowiednio wyselekcjonowana. Minimalizm pozwoli nam, bowiem uniknąć zagubienia sensu przekazu. Należy także podkreślić, że w przypadku kampanii mailingowej dobrze jest również skorzystać z nowatorskich rozwiązań np. z narzędzia o nazwie Emailbidding, które to zwiększy trafność przekazu dzięki temu, iż pomoże nam w skierowaniu kampanii do najlepiej reagujących użytkowników. Po zakończeniu danej kampanii mailingowej warto zbadać i podsumować jej efektywność, tak abyśmy wiedzieli, na jakie elementy musimy zwrócić większą uwagę w przyszłości.