Co kupić do łazienki?
Dom Agnieszka Latoń - 06-02-2020

Co kupić do łazienki?

Łazienka jest miejscem, w którym numerem jeden praktyczność, którą osiąga się za pomocą podstawowych rzeczy jak toaleta, prysznic, wanna czy umywalka. Współcześnie dużą rolę odgrywa także design tego pomieszczenia. Klimat tworzą kolory, płytki, nowoczesne meble łazienkowe oraz różnego rodzaju dodatki i akcesoria, które tworzą harmonię w połączeniu ze wszystkim.

Pamiętaj o podstawach – armatura i nowoczesne meble łazienkowe

Na początku kompletowania rzeczy do łazienki trzeba zapewnić pewną bazę, którą tworzy wszelka armatura, toaleta wolnostojąca lub podwieszana, umywalka stojąca lub podwieszana oraz wszelkie nowoczesne meble łazienkowe. Do podstaw wyposażenia zalicza się także prysznic albo wannę, lub to i to w zależności od możliwości finansowych mieszkańców i przestrzennych danego pomieszczenia. Warto także przemyśleć kwestię oświetlenia, szczególnie gdy łazienki są bez okien, wówczas potrzebna będzie instalacja większej ilości światła.

Akcesoria łazienkowe

Każda łazienka wyposażana jest w różne akcesoria. Dzięki nim korzystanie z łazienki znacznie ułatwia funkcjonowanie oraz odpowiednio dobrane nadają temu miejscu charakteru. Są różne ich rodzaje, najogólniej można wymienić te konieczne oraz te mniej konieczne. Decydując się na zakup akcesoriów należy przemyśleć czy wybieramy te z jednej linii produkcyjnej czy raczej idziemy w stronę różnych połączeń, tworzących jedną całość. Warto pamiętać przy dodatkach, by zbytnio nie przesadzić i nie zagracić nimi łazienki, by wszystko ze sobą współgrało i było w miarę funkcjonalne.

Co kupić do łazienki?

Przykłady akcesoriów łazienkowych

W grupie tych dodatków znajdują się dywaniki i ręczniki łazienkowe. Dywaniki nie tyle, co tworzą łazienkę bardziej przytulną i ciepłą, to chronią przed upadkiem przy wchodzeniu na śliską powierzchnię. Odpowiednio dobrane mogą stanowić również spójny element dekoracyjny. Często świetnie nadają się do bezbarwnych pomieszczeń, dzięki nim można ożywić wnętrze za całkiem nieduże pieniądze. Na rynku dostępne są pojedyncze dywaniki lub całe komplety dwu lub trzy częściowe.

Ręczniki łazienkowe nie tylko służą do okrycia się przy wyjściu z wody, ale również pełnią funkcję dekoracyjną. Za ich sprawą i barwnym kolorem można ocieplić i nadać charakteru niejednej łazience. Skomponowane z dywanikami odmienią niejedną szaroburą przestrzeń.

W tej grupie mieszczą się także mydelniczki, dozowniki na mydła, kubki na szczoteczki oraz inne pojemniki. Tworząc charakter łazienki można wybrać te w podobnym klimacie, ponieważ one także będą wpływały na ogólny wystrój łazienki. Na nie zwykle najczęściej zwraca się uwagę, bo znajdują się w centralnych i newralgicznych miejscach łazienki.

Uchwyty na papier, wieszaki i szczotki do WC

To kolejne praktyczne dodatki, które koniecznie muszą znajdować się w łazience. Podobnie jak akcesoria bardziej dekoracyjne od nich muszą być także spójnie dobrane do siebie. Warto postawić na ten sam model czy rodzaj wykończenia. Na rynku spotykane są wykończenia chromowane, ceramiczne, z elementami szklanymi i plastikowe.