Co kupić 7-8 latkowi na urodziny?
Dom Agnieszka Durska - 04-02-2020

Co kupić 7-8 latkowi na urodziny?

Czas urodzin dziecka zwykle związany jest z tym, co jemu kupić, gdy praktycznie większość rzeczy już posiada. Często jest tak, że dziecko zbyt długo nie cieszy się zakupionym prezentem, po chwili nudzi dziecko i ląduje w kąt. Co kupić dziecku, by było one zadowolone z prezentu i korzystało z niego jak najdłużej?

Kwestia zakupu odpowiedniego prezentu

Wcale nie jest tak prosto zakupić dziecku dobry prezent, którym będzie się cieszyło przez długi okres. Zwykle prezenty cieszą oko dziecka przez chwilę i wrzucane są na półkę, do której praktycznie nigdy się nie wraca. Trudno zadowolić dziecko w czasach, gdy mają one wszystko, zarzucane są multum zabawek oraz nowinkami technologicznymi, przy których zwykłe planszówki wypadają kiepsko. Warto, by budować w dziecku postawę wdzięczności za to, co posiada, szanowania własnych rzeczy i nie próbowania na siłę dorównać wygórowanym potrzebom kolegów i koleżanek z klasy. Najbardziej dopasowane prezenty do dziecka będą takie, które dodatkowo będą inicjować rodzica do kontaktu z dzieckiem w dobie, gdy coraz mniej czasu poświęca się swoim potomkom, będąc zabieganym codziennymi obowiązkami.

Co kupić 7-8 latkowi na urodziny?

Prezenty aktywizujące dziecko

W dzisiejszych czasach dzieci najchętniej spędzają czas przed telewizorem, telefonem lub komputerem. Trzeba pamiętać, że dziecko naturalnie ma dużą potrzebę ruchu, więc aby ją wspierać należy aktywizować dziecko do ruchu poprzez odpowiednie gadżety. Przykładem prezentu może być deskorolka, która zmotywuje niejednego do wyjścia na zewnątrz. Przy zakupie tego upominku należy pamiętać o zakupieniu dodatkowo ochraniaczy i kasku. Podobnym przykładem są rolki czy wrotki.

Prezenty edukacyjne

Wybierając prezent dla własnego dziecka należy przemyśleć czy dana rzecz wspiera jakąś aktywność czy sferę rozwojową. Bardzo fajną opcją są łamigłówki dla dzieci, które zmuszają dziecko do myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemu. Takie umiejętności z pewnością przydadzą się dziecku w przyszłości. Świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju gry edukacyjne, które poprzez zabawę będą uczyć istotnych kwestii.