Ubiór świąteczny – z czego powinien się składać?
Moda Marta Łapa - 16-12-2020

Ubiór świąteczny – z czego powinien się składać?

Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie magiczny i wyjątkowy czas. To jeden z najpiękniejszych momentów w całym roku, który spędza się w gronie bliskich nam osób. Jak zatem powinien wyglądać strój na tą okazję? Oto kilka propozycji stylizacji świątecznych.

Zasady ubioru świątecznego

Mówi się, że ubranie na Święta Bożego Narodzenia powinno być eleganckie, świąteczne i szykowne. Święta te kojarzą się z kilkoma barwami takimi jak czerwień, bordo, butelkowa zieleń, złoto, srebro, a nawet szarość. Strój świąteczny może do nich nawiązywać, aczkolwiek nie musi. Najlepiej, by kolory ubrania należały do ciepłej i stonowanej palety barw. Doskonale sprawdzać się będą beże, pudrowy róż czy też błękit. Przy wigilijnym stole elegancko prezentować się będą zimne kolory, np. czerń czy granat w połączeniu z delikatnym, świątecznym połyskiem. Jasne kolory z reguły dedykowane są cieplejszym miesiącom.

Strój świąteczny powinien charakteryzować się przede wszystkim elegancją. Zamiast luźnych ubrań zaleca się założyć coś bardziej formalnego. Strzałem w dziesiątkę będzie kobiecy kombinezon, sukienka koktajlowa z czerwonej koronki czy skrojona spódnica w połączeniu z szykowną koszulą. Przyjmując gości we własnym domu powinniśmy zadbać o to, by nie przyjmować ich w dresie.

Ubiór świąteczny – z czego powinien się składać?

Świąteczny ubiór domowy oraz wśród gości

Mimo, iż wigilię najczęściej spędza się w domu trzeba zadbać, by w ten wyjątkowy wieczór prezentować niezwykle wyjątkowo. By podkreślić religijny charakter święta – stylizacja wigilijna powinna cechować się skromnością, zasłoniętymi ramionami, dekoltem i kolanami. Nie zaleca się ubierać wyzywających wzorów czy kwiatowych deseni. Najbardziej odpowiednie będą  kraty, pepitka oraz delikatny rzucik. Na wigilię najlepiej sprawdzi się sukienka, koszula lub bluzka z dłuższym rękawem.

Wybierając się w gości trzeba zadbać o odpowiednią prezencję. Świetnym wyborem będą koszule z wiązanymi pod szyją kokardami czy koronkowe sukienki. W święta lepiej zrezygnować z puchowej kurtki na rzecz eleganckiego płaszcza, szala i skórzanych rękawiczek.