Materace sprężynowe – czy warto inwestować w ich zakup?
Uroda i Zdrowie Lidia Maciejczyk - 28-04-2020

Materace sprężynowe – czy warto inwestować w ich zakup?

Materace sprężynowe to klasyczny rodzaj materacy, który nadal posiada wielu zwolenników. Ich popularność wynika z niskiej, przystępnej ceny, dobrej trwałości oraz wysokiej wygody użytkowania. Decydując się na zakup tego typu materaca należy jednak poświęcić nieco więcej uwagi wyborowi odpowiedniego rozwiązania, które będzie posiadało dobre właściwości użytkowe oraz będzie zdrowe dla naszego kręgosłupa.

Zalety materacy sprężynowych, czyli dlaczego warto je kupić?

Wybór materaca jest bardzo ważną sprawą, gdyż od jego jakości i właściwości zależy to, jak będziemy wypoczywali przez kilka kolejnych lat. W sprzedaży dostępne są różne rozwiązania, w tym cieszące się niesłabnącą popularnością od wielu lat materace sprężynowe. Przy ich zakupie warto jednak zachować pewną ostrożność, gdyż nie brakuje wśród nich słabej jakość akcesoriów, które zdecydowanie nie są warte naszych pieniędzy. Aby materac sprężynowy stał się wartościową inwestycją na długie lata, powinien być starannie wybrany. Najlepiej zdecydować się na zakup materaca znanej i cenionej marki, której produkty posiadają potwierdzoną jakość oraz dobre właściwości użytkowe.

Materace sprężynowe są doskonałym wyborem dla osób poszukujących kompromisu między wygodą i zdrowym wypoczynkiem, a ceną. Tego typu akcesoria są bowiem tańsze w zakupie od nowoczesnych i kosztowniejszych materacy piankowych, co czyni z nich świetny wybór dla osób o ograniczonym budżecie, które nie chcą przeznaczać dużych pieniędzy na kupno materaca. Z ich zakupu będą zadowoleni także ludzie przyzwyczajeni do spania na materacu sprężynowym poszukujący nowego, godnego zastępcy dla swojego wysłużonego materaca. Materace sprężynowe to świetny wybór do wynajmowanego mieszkania oraz pokoju gościnnego, który będzie użytkowany od czasu do czasu przez gości.

Materace sprężynowe – czy warto inwestować w ich zakup?

Jak wybrać dobrej jakości materac sprężynowy? Na co zwracać uwagę?

Przy wyborze materaca warto zwrócić uwagę na gwarancję i czas jej trwania oraz rodzaj zastosowanych sprężyn, które powinny być małe i równomiernie rozmieszczone. Materace sprężynowe występują w kilku rodzajach. W ich poczet zaliczają się tradycyjne materace bonnellowe, których jednak warto unikać lub decydować się na ich zakup tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. do pokoju gościnnego lub sypialni, która będzie użytkowana jedynie okazjonalnie. Materace bonnellowe przez swoją konstrukcję nie są bowiem w stanie zapewnić stabilnego podparcia sylwetce, przez co w dłuższej perspektywie mogą obciążać kręgosłup.

Dobrym wyborem będą natomiast materace sprężynowe kieszeniowe oraz multipocket. Te pierwsze posiadają sprężyny umieszczone w specjalnych kieszeniach, co zapobiega ich przemieszczaniu się podczas użytkowania materaca oraz tłumi wyczuwalne drgania, co docenią zwłaszcza osoby dzielące łóżko z partnerem. Materace sprężynowe typu multipocket posiadają natomiast drobne i dość gęsto rozmieszczone sprężyny, co pozwala na lepsze dopasowywanie się kształtu podłoża do anatomicznej budowy ciała użytkownika oraz oferuje dobre podparcie dla jego kręgosłupa.