Czy łóżko medyczne można kupić do domu?
Uroda i Zdrowie Tomasz Lisiecki - 31-01-2020

Czy łóżko medyczne można kupić do domu?

Zapewnienie właściwej opieki osobie leżącej wymaga wiele czasu i odpowiedniego podejścia. Bardzo ważnym elementem wsparcia osoby leżącej jest wyposażenie jej w odpowiednie łóżko rehabilitacyjne. Wielu bliskich staje wówczas przed dylematem polegającym na tym, czy dokonać zakupu czy wynajmu danego łóżka.

Znajdź odpowiedź na 3 pytania

Aby podjąć decyzję o zakupie lub wynajmie zastanów się czy osoba chora ma możliwość, by powrócić do zdrowia w ciągu kilku miesięcy, warto też wziąć pod uwagę wiek osoby chorej oraz to ile pieniędzy możemy przeznaczyć na inwestycję, związaną z łóżkiem rehabilitacyjnym. W przypadku choroby przejściowej, gdy osoba chora ma duże szanse na powrót do sprawności zaleca się raczej skorzystanie z opcji wynajmu takiego łóżka. Takie działania uchronią przed niepotrzebną inwestycją, która nie będzie potrzebna za jakiś czas. Na rynku występuje wiele firm, zajmujących się wynajmem tego rodzaju łóżek i serwisem w czasie jego trwania.

Czy łóżko medyczne można kupić do domu?

Wyjątki od reguły

Gdy osoba jest w podeszłym wieku to mimo, iż jego choroba jest przejściowa warto przemyśleć zakup łóżka specjalistycznego na stałe do domu. Będzie to najbezpieczniejsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie dla starszej osoby. Wystarczy odpowiednio skomponować go we wnętrze, w którym ma się znajdować. Przed zakupem można skorzystać z opcji wynajmu, by dokładnie wszystko sprawdzić i przetestować. Są firmy, które proponują tego typu rozwiązanie, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić.

Postaw na jakość

Niezależnie od wszystkich komponentów trzeba zdecydować się na najbardziej dopasowane łóżko do osoby chorej, oznacza to czasami, że trzeba być przygotowanym na większe wydatki. Ponadto nie należy również oszczędzać na materacu, ponieważ jego jakość jest niezwykle ważna w procesie rehabilitacji. Dużym utrudnieniem jest to, że NFZ nie dofinansowuje tego typu zakupu. Niektóre osoby mogą skorzystać z pomocy ze środków PFRONu. Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na zakup łóżka, płacąc w całości mogą skorzystać z usług firm, oferujących kupno łóżko pielęgnacyjnego na raty.