Jaki prezent wybrać dla ratownika medycznego?
Uroda i Zdrowie Tomasz Laskowski - 19-02-2020

Jaki prezent wybrać dla ratownika medycznego?

Gdy przychodzi czas obdarowania ratownika medycznego następuje trudność w doborze odpowiedniego prezentu. Tego rodzaju profesja jest bardzo poświęcająca się, stąd każdy wykonujący tę pracę zasługuje na jak najlepszy podarek. Analizując potrzeby ratowników opracowano kila prezentów, które mogą zadowolić niejednego ratownika medycznego. Oto one.

Akcesoria

Pierwszą propozycją prezentową dla ratowników medycznych jest Miś Ratownik. Wydawać się może infantylną zabawką, lecz ma ona ogromne znaczenie dla każdego ratownika, ponieważ nie zastępuje on przytulanki, a jest symbolem wdzięczności i przyjaznym gestem dla ratownika. Stąd też rozmiar tej maskotki nie ma znaczenia.

Dobrym prezentem dla ratownika medycznego jest zakup stetoskopu, ciśniomierza lub pulsoksymetru. Są to sprzęty, z których korzystają na co dzień w pracy, jednak często się zdarza, iż nie posiadają ich we własnym domu.

Wszelkie gadżety typu breloki czy długopisy będą odpowiednie na prezent dla ratownika. Każdy ucieszy się z breloka z grupą krwi czy logiem ratownictwa medycznego. Kupując personalizowany długopis każdy poczuje się bardziej zauważony i doceniony.

Latarka to kolejny dobry pomysł na prezent, szczególnie dla ratownika medycznego, który musi działać w różnych okolicznościach przyrody i o różnych porach dnia i nocy. Dostępne są w formie breloków, mniejszych egzemplarzy po te większe czy tradycyjne czołówki.

Jaki prezent wybrać dla ratownika medycznego?

Elementy garderoby

Każdy ratownik musi być wyposażony w koszulki ratownicze. Jedna czy dwie takie koszulki to zdecydowanie za mało, warto mieć ich więcej, gdyż ten element garderoby zawsze musi być założony na ratownikach w trakcie wykonywania ich pracy. To świetny pomysł na prezent w sytuacji, gdy dokładnie znany jest nam rozmiar ratownika, któremu chcemy taką koszulkę zakupić.

Ratownicy pracują głównie w terenie, zatem w chłodne dni muszą dbać, by się nie zaziębić. Ciepła czapka, rękawiczki, skarpety czy chusta to doskonały prezent dla ratownika, który ochroni go przed zimnem, a nawet mrozem.