Pielęgnacja skóry w nocy
Uroda i Zdrowie Tomasz - 17-02-2020

Pielęgnacja skóry w nocy

Być może niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że najlepszym czasem na regenerację skóry jest noc. Dlatego tak ważne jest dbanie o jej pielęgnację przed położeniem się do łóżka po kolejnym trudnym dniu. Wszelkie kremy znacznie lepiej działają w ciągu nocy niż dnia, zaleca się więc ich regularne stosowanie.

Pielęgnacja skóry w nocy

Dlaczego najlepszym czasem na pielęgnację skóry jest noc?

Nocą skór regeneruje się najlepiej, gdyż wszelkim procesom sprzyja podwyższona temperatura skóry. Znacznie lepsze jest również mikrokrążenie. Ponadto po północy organizm pozbywa się wszystkich zgromadzonych w ciągu dnia toksyn. Aktywne składniki zawarte w kremach są wchłaniane przez skórę, a wszystkie elastyczne włókna regenerują się. Oczywiście pielęgnacji nocnej wymaga skóra na całym ciele, warto zatroszczyć się o każdą cześć ciała i zapobiegać starzeniu się naskórka. Odpowiednia pielęgnacja przyniesie pożądany skutek zachowując regularność podejmowanych działań. W dbaniu o skórę twarzy podstawą jest dokładny demakijaż twarzy, następnie aplikuje się kremy.

Jak zadbać o skórę w nocy?

W celu wykonania demakijażu używa się specjalnych formuł w postaci płynu lub mleczka. Szczególnie ważne jest zmycie makijażu oczu, kosmetyk nie może mieć w składzie żadnych szkodliwych substancji. Popularne stały się rękawiczki do demakijażu, dzięki którym możliwe jest pozbycie się makijażu z całej twarzy. Oczywiście produkt jest przeznaczony do wielokrotnego użytku. Na kondycję skóry twarzy ma wpływ materiał, z którego wykonana jest poduszka do spania. W przypadku skóry suchej i wrażliwej poleca się powłoczki z jedwabiu lub satyny. Zapobiega się wówczas powstawaniu odgnieceń. Właścicielki skóry tłustej powinny natomiast używać poszewek bawełnianych, by nadmiar sebum mógł w niej wchłonąć. Jednym z kosmetyków, który wpływa na kondycję cery jest krem pod oczy, dlatego należy go stosować. Konsystencja powinna być jednak lekka i żelowa, dzięki temu skóra wokół oczu będzie wyglądało rześko, świeżo i promiennie przez cały następny dzień.