Jaki stół do jadalni wybrać?
Dom Aleks Niegłowski - 30-06-2020

Jaki stół do jadalni wybrać?

Stół w jadalni pełni bardzo ważną funkcje, dlatego też warto zastanowić się nad jego zakupem i wybrać najbardziej odpowiedni dla nas model. Pamiętajmy, że przy wyborze stołu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego funkcjonalność oraz design.

O czym warto pamiętać kupując stół do jadalni?

Stół do jadalni musi właściwie komponować się z wystrojem całego pomieszczenia. Elementy, na które warto zwrócić uwagę to miedzy innymi: rozmiar, kształt czy też materiał, z którego stół został wykonany. Pamiętajmy, że mebel ten musi być odpowiednio dobrany do wielkości pomieszczenia oraz do ilości osób, które będą z niego korzystać. Przyjęto, że na jedną osobę (tak aby zapewnić jej komfortowe warunki spożywania posiłku) powinno przypadać, co najmniej 60 cm długości i co najmniej 40 cm szerokości blatu stołu.

Jaki stół do jadalni wybrać?

Popularne rodzaje stołów.

W dużych pomieszczeniach idealnie sprawdzą się stoły okrągłe. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju meble najlepiej prezentuje się wówczas, gdy są umieszczone w centralnej części pomieszczenia. Warto również dodać, że dzięki opływowemu kształtowi taki stół jest bezpieczny także dla najmłodszych dzieci. Natomiast w pomieszczeniach o nieco ograniczonej powierzchni lepiej zdecydować się na stół prostokątny lub stół kwadratowy. Dzięki takim rozwiązaniom jesteśmy w stanie zaoszczędzić cenny metraż. Stół kwadratowy czy też prostokątny bez problemu możemy, bowiem ustawić pod ścianą oraz pod kątem. Jeżeli nie dysponujemy dużą ilością miejsca to doskonałą propozycją dla nas mogą okazać się także tak zwane stoły rozkładane. Na co dzień złożone zajmują niewiele miejsca i umożliwiają komfortowe korzystanie z jadalni, natomiast w sytuacji, gdy spodziewamy się gości możemy w prosty sposób skorzystać z wkładki wydłużającej. Biorąc pod uwagę materiał, z jakiego wykonany został stół obecnie na rynku dostępne są między innymi: solidne i trwałe stoły z litego drewna, lekkie i proste w utrzymaniu w czystości stoły z blatem laminowanym czy też nowoczesne i bardzo efektowne stoły z blatem wykonanym ze szkła.