Prostokątna czy narożna? Jaką wannę wybrać do swojej łazienki?
Dom Tomasz Lisiecki - 09-04-2020

Prostokątna czy narożna? Jaką wannę wybrać do swojej łazienki?

Wanna jest popularnym elementem wyposażenia łazienek. Jej obecność pozwala cieszyć się długimi, relaksującymi kąpielami, a sama wanna doskonale sprawdza się do użytkowania dla całej rodziny. Nowoczesne wanny są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na wybór idealnego rozwiązania pasującego zarówno do uwarunkowań łazienki, jak i osobistych preferencji użytkownika. W tym artykule powiemy o zaletach wanien prostokątnych i narożnych.

Wanny narożne - bogactwo form i kształtów

Wanny narożne, jak sama ich nazwa wskazuje, przeznaczone są do montażu w rogu łazienki. Rozwiązania łazienkowe tego typu występują w różnych kształtach i podzielić je można zasadniczo na dwie kategorie - wanny symetryczne i asymetryczne. Wanny narożne symetryczne poznamy po tym, że ich prostopadłe boki będą dokładnie takiej samej długości. Wanny asymetryczne natomiast posiadają boki o różnej długości. Wśród wanien narożnych popularne są także rozwiązania łazienkowe o zaokrąglonych kształtach oraz nietypowych formach, które świetnie pasują do nowocześnie urządzonych łazienek.

Wanny narożne asymetryczne są doskonałym wyborem do niedużych pomieszczeń, gdzie każda wolna przestrzeń powinna zostać odpowiednio zagospodarowana. Ich ciekawe kształty i formy pozwalają na stworzenie w łazience ciekawego i nowoczesnego zarazem klimatu. Zaletą wanien narożnych jest także obecność takich dodatków, jak np. miejsce na kosmetyki. Zapewnia to dodatkową przestrzeń do przechowywania, co z pewnością docenią posiadacze niewielkich łazienek. Wiele wanien narożnych występuje także w wersji z hydromasażem, co pozwala czerpać jeszcze więcej satysfakcji z długich, relaksujących kąpieli.

Prostokątna czy narożna? Jaką wannę wybrać do swojej łazienki?

Wanny prostokątne - klasyczne rozwiązanie w nowoczesnej wersji

Wanny prostokątne wielu osobom kojarzą się z tradycją. Nowoczesne wanny prostokątne oprócz posiadania klasycznego, dobrze znanego kształtu, doskonale wpasowują się jednak w styl i klimat praktycznie każdej łazienki, w tym także tej urządzonej w nowoczesnym stylu. Wanny tego typu występują w różnych rozmiarach i z powodzeniem mogą zostać umieszczone zarówno w dużych, przestronnych łazienkach, jak i w mniejszych pomieszczeniach. Mogą zostać zamontowane w rogu łazienki lub wzdłuż jednej z jej ścian.

Zaletą wanien prostokątnych jest ich minimalistyczny wygląd oraz prostota zabudowy. Wanny prostokątne mogą zostać wykończone za pomocą płytek ceramicznych lub specjalnych osłon, co pozwoli dostosowanie wyglądu wanny do estetyki całego pomieszczenia. Wanna prostokątna może w prosty sposób pełnić funkcję prysznica, co docenią zwłaszcza posiadacze małych łazienek, którzy nie mogą pozwolić sobie na montaż obu tych rozwiązań. Wystarczy bowiem zamontować panel prysznicowy na wannę lub zwiesić kotarę, aby wykorzystać wannę do wzięcia szybkiego prysznica.

Warto także wiedzieć, że wanny prostokątne mogą występować również w wersji z hydromasażem. Rozwiązania tego typu znaleźć można m. in. w ofercie marki Roca, która posiada szeroki wybór wanien prostokątnych z hydromasażem o różnych rozmiarach. Pozwala to na zamontowanie nowoczesnej, wysokofunkcjonalnej wanny akrylowej w praktycznie każdej łazience, zarówno tej mniejszej, jak i większej.