Poznaj zalety kocyków bambusowych i dowiedz się, dlaczego warto je wybrać!
Uroda i Zdrowie Tomasz - 14-03-2020

Poznaj zalety kocyków bambusowych i dowiedz się, dlaczego warto je wybrać!

Kocyk jest podstawowym akcesorium dziecięcym, którego wyborowi rodzice nie poświęcają jednak zbyt wiele czasu. To błąd, gdyż od rodzaju oraz jakości wykonania kocyka w dużej mierze zależy komfort naszego dziecka oraz jego dobre samopoczucie. Jednymi z najbardziej wartych zainteresowania akcesoriów dziecięcych są obecnie kocyki bambusowe. Ich stale rosnąca popularność wśród rodziców wynika z licznych zalet, które są unikalne dla akcesoriów wykonanych z przędzy bambusowej. Oto niektóre z nich.

Kocyk bambusowy i jego unikalne właściwości

Kocyki bambusowe dla dzieci powstają z naturalnej przędzy bambusowej. Sam bambus jest popularną w Azji rośliną znaną z bardzo szybkiego wzrostu oraz wysokiej trwałości. Co istotne, podczas uprawiania bambusa nie są stosowane środki ochrony roślin ani pestycydy, co zapewnia uzyskiwanym z niego surowcom naturalność, czystość oraz pełne bezpieczeństwo dla najmłodszych. Bambus posiada ponadto w sobie naturalne substancje antybakteryjne i antygrzybiczne, których obecność czyni wykonane z niego akcesoria świetnym wyborem dla małych dzieci oraz alergików.

Kocyk bambusowy będzie świetnym rozwiązaniem dla świadomych rodziców, dla których kwestie ekologii mają duże znaczenie. Przędza bambusowa jest bowiem w pełni biodegradowalnym materiałem, który z czasem ulega naturalnemu rozkładowi. Idealnie wpasowuje się więc w niezwykle popularny w ostatnich latach trend eko produktów oraz jest tkaniną w pełni przyjazną środowisku naturalnemu. Oprócz tego, przędza bambusowa posiada także właściwości termoregulujące i naturalnie przepuszcza powietrze. W praktyce oznacza to, że kocyk bambusowy w lecie daje przyjemny chłód, z kolei w zimie zapewnia otulenie i ciepło. Jest to więc uniwersalne akcesorium, które z powodzeniem może być użytkowane przez cały rok.

Poznaj zalety kocyków bambusowych i dowiedz się, dlaczego warto je wybrać!

Walory użytkowe kocyków bambusowych

Kocyki bambusowe są bardzo chętnie wybierane i kupowane przez rodziców także ze względu na ich walory użytkowe. Akcesoria dziecięce wykonane z przędzy bambusowej posiadają bowiem estetyczny wygląd, a dodatkowego uroku dodaje im delikatny połysk oraz jedwabista gładkość tkaniny. Mimo tego, że na pierwszy rzut oka kocyk bambusowy wydaje się delikatnym akcesorium, w trakcie użytkowania zaskakuje każdego swoją wytrzymałością. Tkanina bambusowa jest bowiem materiałem z natury bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia. Idealnie nadaje się więc do wielokrotnego prania, podczas którego zachowuje wszystkie swoje cenne właściwości wizualne i użytkowe.

Kocyki bambusowe mogą być wykorzystywane na wiele rożnych sposobów. Świetnie sprawdzają się w okresie zimowym, zarówno w domu, jak i na zewnątrz, gdyż zapewniają odpowiednią termoregulację oraz przyjemne otulenie dla okrytych nimi dzieci. Są także idealnym rozwiązaniem na lato, gdyż zapobiegają nadmiernemu poceniu się ciała dziecka oraz delikatnie je chłodzą. Kocyk bambusowy doskonale nadaje się do otulania dziecka w domowym zaciszu w jego łóżeczku oraz podczas pobytu na podwórku w wózku lub nosidełku.

Partnerem materiału jest sklep Tiny Star - kocyk bambusowy dla Twojego dziecka.